Martin Pulpit probudil Blansko a na Prosek přijíždí s nejlepší obranou jara.

10. 4. 2021 | Wear

Pohled na tabulku může být hodně matoucí. Na Prosek sice přijede k zápasu 17. kola F:NL tým choulící se až na třetím místě od jejího konce, ovšem zároveň i jeden ze žraloků jara. Viktorku tak rozhodně ve snaze vylepšit "domácí" bilanci nečeká žádná jednoduchá práce.

Blansko zakončilo podzim čtyřmi prohrami v řadě a pořádně hluboko se zabořilo do sestupového bahna. Stačil však radikální řez do kádru (bezmála deset nových tváří), příchod trenéra Martina Pulpita a rázem je vše jinak. Blansko vlétlo do jara jako pokropené živou vodou a tři kola mu stačila na smazání náskoku soupeřů nad sebou. Moravané v novém roce zatím nepoznali hořkost porážky, z devíti možných posbírali sedm bodů, když si v domácím prostředí poradili s Třincem a Varnsdorfem (shodně 2:0) a obrat dokázali i tehdy vedoucí Líšeň (0:0). Rázem se tak vyšvihli nad čáru ponoru a jako výztuhu záchranného kruhu mají navíc odložený zápas s Duklou. Specifický bude nedělní souboj pro kouče hostí Martina Pulpita, který žižkovský dres oblékal ve svých dorosteneckých letech a později se na Seifertce postavil na lavičku i jako trenér áčka (2010/11). To Viktoriáni na žádná specifika hledět nebudou. Vstup do jara jim, narozdíl od soupeře, hrubě nevyšel a je nejvyšší čas dokázat sobě, ale hlavně žižkovským fanouškům, že parta Davida Oulehly fotbal hrát nezapomněla. Výzvou pro naše střelce bude i skvostná defenziva Blanska, která zůstáva na jaře pevná jako skála a gólman Halouska zatím nemusel do své sítě sahat pro míč ani jednou. Recept na jeho pokoření zná z podzimu Jarda Diviš, který se v září postaral ve vzájemném duelu o naši vítěznou branku a rozhodně by se ani on sám nezlobil, kdyby po čase znovu rozšířil své gólové konto. K dispozici trenérům bude opět i Dan Pudil, který si odpykal karetní trest.Utkání na proseckém stadionu má výkop v neděli, 11. dubna 2021, v 10:15 a jako hlavní jej bude řídit sudí Ondřej Cieslar, kterému budou na čarách asistovat Karel Mikeska s Jakubem Burešem. Delegátem Fotbalové asociace je Kryštof Mencl, technickým delegátem Miroslav Poklop.Zápasovou reportáž Radia Žižkov můžete naladit ZDE.

logo logo
přát., Zimní příprava, so 15. 1. 2022

FK Přepeře

FK Viktoria Žižkov

0:2
logo logo
přát., Zimní příprava, so 22. 1. 2022

FC Slavoj Vyšehrad

FK Viktoria Žižkov

11:00
16. 12. 2021

Dnes poslední šance pro vánoční nákup ve fanshopu na stadionu

12. 12. 2021

Během vteřiny se mu změnil celý život. Své Viktorce teď musí držet palce z vozíku, ale s nelehkým osudem se rozhodl statečně prát

28. 11. 2021

Nepovedená tečka za nepovedeným podzimem. Viktorka přezimuje poslední

27. 11. 2021

Nepovedený podzim uzavřeme odvetou s FK Varnsdorf