To je Žižkov! Bojovníci z Viktorky dobyli Julisku, derby otočili v závěru!

5. 5. 2021 | Wear

To je Žižkov! Bojovníci z Viktorky dobyli Julisku, derby otočili v závěru!

22. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, st 5. 5. 2021, 15:00
logo

FK Dukla Praha

FK Viktoria Žižkov

1:2 (0:0)
logo
Góly : 78. Faleye (pen.) - 90. Richter, 90. Richter ŽK : Faleye, Peterka - Sixta, Batioja, Pudil, Žežulka Rozhodčí - Alex Denev - Jan Váňa, Lukáš Matoušek - Tomáš Ulrich
FK Dukla Praha:

Rada – Souček, Piroch, Chlumecký, Kovernikov – Kozel (56. Doumbia), Peterka – Buchvaldek (56. Fábry), Krunert (89. Fišl), Kim (56. Šebrle) – Faleye (80. Hadaščok)

FK Viktoria Žižkov:

Švenger - Řezáč, Žežulka, Pudil, Muleme - Súkenník (62. Petrlák), Sixta (69. Richter) - Nabiyev (62. Diviš), Batioja, Auer (69. Urbanec) - Mashike (90. Hušek)

Reportáž

Viktorka začala utkání jako z partesu. Už v šesté minutě pláchl středem Batioja, předložil ve vápně Mashikemu, ale náš kanonýr poloodkrytou bránu netrefil. Přes střed obrany to zkusil po chvíli i Nabiyev, ale stopeři Dukly si poradili. Po čtvrt hodině o sobě dali vědět i domácí, ale Švenger si s nebezpečným centrem Kima poradil. Tempo hry však nadále diktovala Viktorka. Dva pokusy Súkenníka však zablokovala žlutočervená hradba a Mashike poslal Auerův centr hlavou jen těsně nad. Ve 25. minutě to zkusil z dálky nebezpečně Sixta a Rada musel boxovat na roh. Z něho si Mashike naskočil do své třetí šance, ale jeho koníček proletěl znovu těsně nad břevnem. Dukla v této fázi zápasu prakticky neexistovala. Viktoriáni aktivním presinkem odebírali domácím míče a okamžitě přehazovali výhybku směrem před Radu. Ruce nad hlavu už hostující lavičce letěly po půl hodině hry, ale navrátilec Žežulka poslal míč z ideální pozice hlavou jen těsně vedle pravé tyče. Gól stále nepřicházel, ale apetitu měli hosté stále dost. V závěru poločasu se Auer natahoval po centru Řezáče a i tentokrát chyběly jen milimetry. Pokud ve výčtu příležitostí postrádáte ty domácí, není kde brát. Nejnebezpečněji působil centr Buchvaldka, který však své adresáty nenašel. I do druhého dějství vstoupili mnohem aktivněji Viktoriáni. Muleme obral o míč domácího halva, Mashike si jeho pobídku přehodil na pravačku a Rada musel na zem. V 55. minutě poslal gólmanovi Dukly z 25 metrů navštívenku Pudil a kouč Pilný reagoval trojitým střídáním. Nepříjemnost pro trenéra Oulehlu přinesla 61. minuta, kdy opustil hřiště za pomoci týmového lékaře a maséra Igor Súkenník. Do hry naskočil Petrlák a s ním i Diviš, střelec vítězného gólu s Varnsdorfem. Po hodině hry se přeci jen obraz změnil a Dukla se výrazněji přihlásila o slovo. Šebrle vyprášil dělovkou Švengerovi rukavice a naše obrana se musel mít na pozoru i při několika dalších atacích. Ovšem ani Viktoriáni na útočné snahy rozhodně nezanevřeli a Richterovi při skrumáži ve vápně nechybělo mnoho. Pak však přišel šok. Pudil musel zatáhnout za záchrannou brzdu a kopala se penalta. Švenger trefil stranu, ale na přesně umístěnou ránu Faleyeho nedosáhl. Černočervení se ovšem nehodlali se ztrátou dobře rozehranéhu utkání smířit a vrhli všechny zbylé síly do útoku. A vyplatilo se! Dan Richter nejprve protlačil ze skrumáže míč za Radu a v poslední vteřině pak napřáhl za vápnem a svojí druhou trefou odšpuntoval výbuch žižkovské radosti!

logo logo
9. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, pá 24. 9. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Dukla Praha

1:1
logo logo
10. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 2. 10. 2021

FK Fotbal Třinec

FK Viktoria Žižkov

10:15
19. 9. 2021

Zbytečná ztráta na hřišti lídra. Viktorka odehrála kvalitní partii, body odvál zkrat v úvodu druhé půle

19. 9. 2021

Tipérům kraluje žena! Přesný výsledek poslal do čela Lenku Slaninovou

16. 9. 2021

Viktorka se jede do Brna pod umělé osvětlení poprat s osudem a zlomit prokletí tenisových výsledků

14. 9. 2021

S výkony týmu nepanuje spokojenost, museli jsme reagovat, říká spolumajitel Viktorky, Milan Richter