Třinecká kletba nezlomena, Viktorka padla gólem z penalty

2. 10. 2021 | Wear

Třinecká kletba nezlomena, Viktorka padla gólem z penalty

10. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 2. 10. 2021, 10:15
logo

FK Fotbal Třinec

FK Viktoria Žižkov

1:0 (0:0)
logo

Gól : Petráň (pen.)

ŽK :Bolf, Ntoya, Juřena, Hýbl, Adamuška - Batioja, Muleme, Švenger

Rozhodčí : Zaoral - Flimmel, Pečenka

Diváci :

FK Fotbal Třinec:

Adamuška – Bolf (86. Szewieczek), Ntoya, Ba, Hýbl – Omasta, Habusta (89. Buneš), Šteinhübel (46. Foltýn), Kania (79. Puchel) – Juřena, Petráň

FK Viktoria Žižkov:

Švenger – Řezáč (63. Diamé), Mido, Gabriel, Muleme – Sixta (63. Fawzy), Žežulka (76. Súkenník) , Richter (76. Bazal) – Koželuh (88. Zeman), Batioja, Nabijev.

Reportáž


Po opatrném začátku z obou stran si už v 10. minutě vytvořila Viktorka největší šanci prvního poločasu. Po rychlé akci na jeden dokek se ocitl tváří v tvář Adamuškovi Sixta, ale gólmana domácích neprostřelil. O osm minut později si v plné rychlosti zpracoval výborně dlouhý pas Nabiyev, prodral se do vápna, ale ani on si na Adamušku nepřišel. Když to nevyšlo nohou, opřel se azerbajdžánský útočník po pár minutách do centru Řezáče hlavou, ale domácí gólman opět vyrazil. Domácí si jedinou nebezpečnější šanci nechali na 32. minutu, Švenger si však s hlavičkou Kanii skvěle poradil. První poločas uzavřel pokus Batioji, ale nedůrazná hlavička nenadělala Adamuškovi problémy. Ty naopak zkomplikovaly v úvodu druhého dějství plány Viktorce. Bolf ještě z dobré pozice netrefil, ale v 57. minutě se nad stadionem poprvé zatáhlo. Muleme složil ve vápně Omastu, uviděl žlutou kartu a domácí dostali možnost kopat penaltu. Tu následně Petráň, byť s velkým štěstím, proměnil. Švenger trefil stranu, na míč svojí pravačkou dosáhl, ale vyškrábnout jej mimo branku se mu nepodařilo. V 71. se už Viktoriáni radovali z vyrovnání, když po rohu Nabiyeva a prodloužení Žežulky, dostali míč do sítě, ale hlavní sudí své rozhodnutí na pokyn asistenta změnil. Zatímco domácí se v této fázi utkání spokojili už s odkopáváním na hostující polovinu a častým poleháváním, Žižkov se tlačil za vyrovnáním. Ovšem nebylo mu přáno. Střely Batioji a Fawzyho jen těsně minuly Adamuškovu svatyni a na úspěch v Třinci nadále čekáme.

logo logo
12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 23. 10. 2021

Slezský FC Opava

FK Viktoria Žižkov

6:1
logo logo
13. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 31. 10. 2021

FK Viktoria Žižkov

FC Vysočina Jihlava

10:15
19. 10. 2021

Trenér David Oulehla s asistentem Janem Filipem končí na lavičce Viktorky

17. 10. 2021

Chrudim knockoutovala Viktorku po hodině hry dvěma rychlými direkty a nepustila ji ze spodku tabulky

16. 10. 2021

Seifertka uvidí souboj týmů s nejhorší výsledkovou formou. Na Žižkov míří poslední Chrudim

14. 10. 2021

Je to pro mě čest nastupovat za áčko Viktorky, říká Tadeáš Zeman