V Táboře rozhodl po standardce Tijani. Viktorka se rozehrála až po půli

11. 5. 2022 | Wear

V Táboře rozhodl po standardce Tijani. Viktorka se rozehrála až po půli

29. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, st 11. 5. 2022, 17:00
logo

FC MAS Táborsko

FK Viktoria Žižkov

1:0 (1:0)
logo

Branka : 19. Tijani

ŽK : Osmančík, Kopičár (oba Žižkov)

Rozhodčí : Hanousek – Šimáček, Novák

Diváci : 569

FC MAS Táborsko:

Zadražil – Plachý, Navrátil, Mezera, Tusjak – Krch (64. Liepa), Holiš, Javorek – Vozihnoj (64. Šplíchal), Kosek (74. Mach) – Tijani (84.Thioub)FK Viktoria Žižkov:

Myška – Súkenník, Gabriel, Žežulka (46. Aggoun), Jankovský (75. Nabijev) – Osmančík, Kopičár, Sixta (82. Richter), Reteno (46. Muleme) – Vandas, Voltr (46. Novák)

Reportáž

Kouč Zdeněk Koukal musel dnes hodně improvizovat. Jen z tribuny sledovali zápas zranění Batioja s Řezáčem, kterým dělal společnost vykartovaný Bazal. Na pravou stranu obrany se tak postavil kapitán Súkenník a na levého beka vyslali trenéři teprve sedmnáctiletého dorostence Jankovského. Místo v brance zaujal další mladík Myška a před stopery se po čase, coby defenzivní štít, vrátil Kopičár. Vpředu jsme to, podobně jako proti Třinci, zkusili na dva hroty. Část těchto změn se dá hodnotit pozitivně. Zvlášť výkon mladíků potěšil a je i dobrým znamením do budoucna. Myška zachytal kvalitně a také Jankovský se své premiéry zhostil obstojně. Dál už toho ke chválení moc není. Hlavně v první půli působila celá hostující jedenáctka mdle, ale nutno poznamenat, že domácí se jí celkem úspěšně přizpůsobili. V poli však byli přeci jen o něco aktivnější a v 19. minutě za to byli po rohovém kopu po zásluze odměněni. Kanonýr Tijani si počkal na odražený míč na zadní tyči a potvrdil své střelecké kvality. Jinak toho bylo k vidění pramálo. Vzrušení přinesl až samotný závěr úvodního dějství. Nejprve se ve 44. minutě dvakrát zaskvěl Myška a v nastaveném čase zabránil na druhé straně vyrovnání Zadražil, který vytěsnil Súkenníkovu dělovku na pravou tyč. S následným hvizdem sudího Hanouska skončil zápas pro trojici Reteno, Voltr, Žežulka a do druhé půle vběhli čerství Aggoun, Muleme a Novák. A s nimi i jiná Viktorka. Žižkovští se vrátili ke stylu, který jim slušel v posledních zápasech a hned to bylo na trávníku znát. Žel, vrátil se celosezónní neduh v podobě neproměněných šancí. Osmančík se Sixtou měli na hlavě, resp. noze vyrovnání, nadějně vypadaly i střely Mulemeho, nebo Gabriela. Žádný z pokusů bíločervených však v síti neskončil a tak se z vítězství radují Jihočeši. To nakonec mohlo být i vyšší, ale Myška si dva parádní zákroky schoval i na druhou půli. Poslední příležitost na prolomení série bez výhry tak bude mít Viktorka v sobotu, kdy se s nepovedenou sezónou rozloučí před vlastními diváky v utkání s Líšní.
logo logo
30. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 14. 5. 2022

FK Viktoria Žižkov

SK Líšeň

3:1
14. 5. 2022

Prohra na Táborsku korunovala Lenku Slaninovou na vítězku žižkovské tipovačky

11. 5. 2022

V Táboře rozhodl po standardce Tijani. Viktorka se rozehrála až po půli

11. 5. 2022

Viktorku čeká poslední venkovní duel. Tábor uvidí souboj osmigólových Tijaniho a Batioji

8. 5. 2022

I přes remízu se dnes na Viktorce tleskalo, střeleckou smůlu protrhl Osmančík