Milimetrový roh Šumského v 88. minutě vzal Viktorce naději na bodový zisk s lídrem F:NL

21. 10. 2018 | Martin Svoboda

Milimetrový roh Šumského v 88. minutě vzal Viktorce naději na bodový zisk s lídrem F:NL

12. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 21. 10. 2018, 10:15
logo

FK Viktoria Žižkov

FC Vysočina Jihlava

0:1 (0:0)
logo

Branka: 86. Tlustý. Rozhodčí: Nenadál – Vít, Šimáček, ŽK: Rondić – Levin. Diváci: 1270

FK Viktoria Žižkov:
Hrubeš – Stříž, Vilotić, Švejdík, Urbanec – Žežulka (30. Podrazký), Batioja – Bazal (46. Sintean), Rondić, Halgoš (77. Trapanovski) – Musa.
FC Vysočina Jihlava:
Vízek – Fulnek, Štěpánek, Tlustý, Preisler – Machuča – Javůrek (82. Klíma), Levin (89. Šlein), Šefčík (69. Šumský), Novotný – Zoubele.

Reportáž

Už za chladnějšího podzimního dopoledne se začal zápas odvíjet dlouhou dobu bez vážnější akce, nebylo proč tleskat, co fotbalového obdivovat. Oba celky se totiž do sebe s vervou zakously a hrály skoro 20 minut mezi šestnáctkami. Pak se Vysočina začala více tlačit k bráně domácích, z čehož záhy sice skórovala, ale pro ofsajd nemohl být Javůrkův gól uznán.

Ve 25. minutě zahrozil aqilní Žežulka technickou střelou těsně nad branku. Pět minut nato přišla na stejného hráče černá chvilka, a to doslova, v podobě srážky s jihlavským Zoubelem. Žižkovský obránce to odnesl nejen okamžitým střídáním, ale i odvozem do nemocnice. Na sešité oko třemi stehy v době zápasu ještě neviděl. Prognóza ale zní, že by vše mělo do konce týdne odeznít.

Další náznak šance přišel ve 31. minutě a připsali si ho hosté - jmenovitě Šefčík prověřil Hrubeše v brance domácích střelou ze střední vzdálenosti.

Poločas se dohrával vyrovnanou hrou, Žižkov přidal na pozornosti v bránění a do dalších nebezpečných akcí Jihlavu nepouštěl. Sám si ale také žádnou už nepřipravil. 

Druhá půle začala zajímavě. Žižkov přidal v rychlosti o level výš a už ve 49. minutě se ocitl ve velké šanci nový muž na hřišti Sintean. Ten zleva nevyzrál na vynikajícího Vízka. Další žižkovská chvíle přišla pro nejlepšího střelce domácích Petara Musu v 53. minutě, ale jeho svižný pokus z 20 metrů jen těsně minul Vízkovu konstrukci.

O pár vteřin později se lámal na Žižkově chleba. V tutovce se objevil opět Musa, který tváří v tvář osamoceného jihlavského brankáře neprostřelil. A jak to ve fotbale bývá, pro domácí přišel nemilosrdný a krutý trest.

V 88. minutě si na značku rohového kopu postavil míč bývalý žákovský supertalent Nikolas Šumský, který si už letos jednou Viktorku vychutnal, a to výhrou v dresu Frýdku-Místku. Po jeho milimetrovém přízemním rohu na hlavičku Petra Tlustého se Viktoriánům nepodařilo ze zápasu s lídrem F:NL urvat nakonec ani bod - 0:1!

Žižkov tímto padl na 15. pozici, před sebou má však pět týmů ve dvoubodovém intervalu. Komu se z tohoto sexteta podaří vyhnout přezimování mimo sestupové pásmo je ve hvězdách. Spodek tabulky včetně posledního Táborska bude ve zbývající části podzimu kolbištěm pro silné povahy.

Ohlasy

Petr Mikolanda (trenér FK Viktoria Žižkov): Gratuluji Jihlavě ke třem bodům, podle mě měl zápas skončit 0:0 nebo 1:1, protože jsme měli dvě tutové šance. Soupeř skóroval ze dvou nebo tří rohů, jinou šanci Jihlava neměla. Prvních 30 minut jsme je nechali hrát, věděli jsme, co chtějí, ale bylo to bez vážnějšího ohrožení. My jsme byli nepřesní, neudrželi jsem balon nebo jsme ho ztráceli, proto Jihlava dominovala. Pak se to ustálilo, druhý poločas jsme byli lepší my. Ale fotbal je o gólech, my jsme měli dvě tutovky a nedali jsme, naopak Jihlava ano. Tohle se nám ale nesmí stávat, abychom stejně jako minule proti Dukle dostávali góly takhle na konci. Hráči jinak odehráli, co měli, nemáme prostě v těchto zápasech štěstí. Že nadáváme šance je náš největší problém.

logo logo
16. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 28. 11. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Varnsdorf

0:1
25. 11. 2021

Na podzimní derniéru s Varnsdorfem jen očkovaní, nebo fanoušci splňující výjimku

24. 11. 2021

V obraně Viktorky opět tvrdí muziku pevná skála jménem Gabriel

21. 11. 2021

S mladým Myškou v brance bere Viktorka s Táborskem bod

20. 11. 2021

V podzimním rybníku zbývá 6 bodů. První pokus o výlov má Viktorka proti Táborsku.