Dnešní výhra nad Vlašimí zvýšila naději na záchranu. Rozhodovat se bude v poslední kole.

18. 5. 2019 | Luboš Kroupa

Dnešní výhra nad Vlašimí zvýšila naději na záchranu. Rozhodovat se bude v poslední kole.

29. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, so 18. 5. 2019, 15:00
logo

FK Viktoria Žižkov

FC Sellier&Bellot Vlašim

2:0 (0:0)
logo

Branky: 51. Mizerák (vl), 56. Frizoni, Rozhodčí: Machálek - Vitner, Vaňkát, ŽK: Janda, Fortelný, Novotný, Štochl (VLA), Diváci: 853.

FK Viktoria Žižkov:
Soukup - Tusjak, Oplštil, Rothe, Frizoni - Batioja (90. Zeman), Žežulka, Hejný (64. Auer) - Urbanec, Kubala (79. Mashike), Bazal
FC Sellier&Bellot Vlašim:
Řehák - Chevrak, Mizerák, Kučera (52. Kadlec), Fotr, Pavlík (71. Badocha), Štochl, Janda (62. Novotný), Skopec, Fortlený, Blecha.

Reportáž

Dnešní utkání, ve kterém jsme museli pro zachování nadějí na záchranu vyhrát, bylo od první minuty velmi nervózní a bez velké aktivity směrem dopředu. Hrozili jsme převážně z centrů, které asi nenacházeli své adresáty. První velkou šanci jsme měli ve 24. minutě. Tusjak svou střelou trefil Hejnýho, od nějž se míč odrazil k volnému Urbancovi, který poslal po zemi míč do vápna na Bazala, který ale balon netrefil, a tak skončil vedle branky Vlašimi. Hosté z Vlašimi byli aktivnější a nebezpečnější v ofenzivě a vše vygradovalo ve 26. minutě. Hostující Kučera dostal míč na hranici vápna, ještě si ho přehodil na levou nohou, naštěstí jeho střelu k tyči Soukup bravurně lapil. Když běžela 36. minuta utkání, dostali hosté výhodu rohového kopu. Centr do vápna Soukup neudržel a vznikla tím ve vápně pořádná mela. První dorážku hostí kryl Soukup a při druhé odpískal rozhodčí Machálek faul hostů. Když už to vypadalo, že se první poločas jen dohrává, přišla největší šance hostů v zápase. Po přízemním centru z levé strany jeden z vlašimských hráčů pustil míč mezi nohami, na zcela volného Kučeru, ten mířil do protipohybu přesouvajícího se Soukupa, ten ale dokázal zareagovat a zázračně střelu zablokoval na rohový kop. 

Po změně stran byla naše hra aktivnější a dokázali jsme si i vytvářet brankové příležitosti. V 51. minutě jsme zahrávali rohový kop, Urbanec ho zahrál na přední tyč, kde byl osamocený Opluštil, který ale míč nezasáhl a ten propadl před prázdnou bránu, kde ho dezorientovaní Ján Mizerák uklidil do vlastní sítě. I naše druhá branka padla ze standardní situace, kterou zahrával Jakub Urbanec, ten poslal míč do vápna, Hejný ho prodloužil před branku, kde ještě domácí obrana zareagovala a míč odvrátili, avšak jen k Bernardovi Frizonimu, který dal krásný akrobatický gól nůžkami. Tento gól nás natolik uklidnil, že jsme další průběh hry kontrolovali a hosty nepouštěli do žádné velké šance, sami jsme mohli udeřit z brejku. To běžela 59. minuta utkání, ale vyběhnutí brankáře hostí Řeháka celou akci ukončilo. Hosté mohli snížit v 74. minutě, kdy po nedorozumění podskočil míč Opluštil, hostující útočník mohl jít sám na branku, ale Opluštil ještě stihl ve skluzu zablokovat nebezpečnou akci.

Díky porážkám Znojma a Táborska jsme oba týmy dotáhly na rozdíl jediného bodu. O sestupujících se tak rozhodne až v posledním kole, 

Fotogalerie

logo logo
16. kolo, FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA, ne 28. 11. 2021

FK Viktoria Žižkov

FK Varnsdorf

0:1
25. 11. 2021

Na podzimní derniéru s Varnsdorfem jen očkovaní, nebo fanoušci splňující výjimku

24. 11. 2021

V obraně Viktorky opět tvrdí muziku pevná skála jménem Gabriel

21. 11. 2021

S mladým Myškou v brance bere Viktorka s Táborskem bod

20. 11. 2021

V podzimním rybníku zbývá 6 bodů. První pokus o výlov má Viktorka proti Táborsku.